KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12257033
nr 1225 7033
Hans Abrahamsson
(1903-1992), Sverige
Signerad, daterad 1944, akvarell, bildmått: 29x21,5 cm
Hans Abrahamsson, född 1903 i Stockholm, död 1992, svensk målare och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 december 2018
kl 19:05:29
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
Hans Abrahamsson
Läs mer om Hans Abrahamsson